Корзина порожня

Догляд за прикрасами.

Як зберігати.
Важливо, щоб прикраса зберігалася розправленою. Пам'ятайте, що матеріал основи, якщо це метал, дріт або волосінь, може «запам'ятовувати» форму, і згорнута річ залишиться некрасиво зігнутою. Кращий варіант - окрема коробочка або скринька для кожної прикраси, так як при укладанні їх в одну коробку або шкатулку є ризик, що вироби будуть плутатися і чіплятися один за оден. Якщо ж у вас немає можливості зберігати кожну прикрасу в окремій скриньці, помістіть їх в окремі пакетики або мішечки, перш, ніж скласти докупи.
Навіть найякісніший бісер може вицвісти під довгим впливом сонячного світла, розтріскатися на морозі, від вогкості або різких перепадів температури, а нитка основи - згнити від вологості. Тому зберігати вироби слід в темному сухому місці при кімнатній температурі вдалині від нагрівальних приладів.
Як носити.
Прикраси - завершальний штрих вашого образу, їх одягають в останню чергу. Не можна допускати потрапляння на них косметики, парфумів і засобів для укладання волосся. Прикраси не можна розтягувати, смикати або піддавати будь-якому іншому навантаженні. Не носіть вироби з бісеру під верхнім одягом, від постійного механічного впливу прикраса може порватися. Знімайте їх перед купанням, по можливості не мочіть - від вологості нитка основи може розтягнутися під вагою бісеру та каміння.
Як чистити.
Прикраси з бісеру очищають сухою м'якою тканиною, видалити бруд між бісерінкамі можна за допомогою м'якої зубної щітки. Не можна протирати вироби спиртовмісною рідиною, від цього навіть якісний бісер може змінити колір. Мити прикраси можна в прохолодній воді без мила, чистячих засобів і порошку, після миття треба дбайливо промокнути фланеллю і сушити розправленими.
Вироби, прикрашені бісером, стеклярусом, паєтками і намистинами не можна прати в машинці, вони погано переносять будь віджимання, їх не можна піддавати хімічній чистці. Прасувати вишивку потрібно теплою праскою з виворітного боку.